Uroda

Światowe trendy kosmetyczne w 2021 roku

• Zakładki: 94


Żyjemy w czasach, gdzie wymiana informacji między całym światem jest bardzo szybka. W jednej chwili można połączyć się z osobami mieszkającymi po drugiej części globu i rozmawiać jak z sąsiadem z pobliskiego domu. Ekspresowa wymiana informacji nie pozostaje bez wpływu na branże modową i kosmetyczną. Powszechny dostęp do Internetu spowodował, że często trudno jest nadążyć nad zmianami zachodzącymi w tym obszarze. Dlatego, aby być na bieżąco, przygotowaliśmy listę światowych trendów kosmetycznych. Oto ona:

Francuski manicure

Jednym z najbardziej popularnych trendów kosmetycznych w ostatnim czasie jest stosowanie francuskiego manicure. Polega on na zachowaniu prostoty i minimalizmu, zapewniając jednocześnie paznokciom ciekawy wygląd. Styl ten był kiedyś bardzo popularny w zachodniej Europie, natomiast w ciągu ostatnich tygodni stał się powszechnie stosowany na całym świecie.

Amerykańskie warkocze

W ciągu kilku ostatnich miesięcy, w Stanach Zjednoczonych odrodził się trend splatania włosów warkocz. Ze względu na to, że coraz częściej zaczęły stosować warkocze różne gwiazdy i instagramerki, trend został spopularyzowany na całym świecie, przez co coraz więcej dziewczyn splata włosy w ten sposób.

Australijskie tatuaże

Tatuaże są popularne w Australii od bardzo dawna, a wynika to z tego, że wokół niej znajduje się wiele wysp, w których kulturze tatuowanie występuje od wiele setek lat. Jednakże, ostatnimi czasy w Australii narodził się nowy trend tatuowania, który nawiązuje do kultury azjatyckiej. Polega on na tatuowaniu na ciele wzorów i symboli, które mają związek z wpływami chińskimi oraz japońskimi. Tatuowane wzory osiągają często wielkie rozmiary i ze względu na swoją specyfikę, ciężko je dopasować do innych stylów tatuaży.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
230 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *