Bez kategorii

Ekologiczna torba na zakupy – jaką wybrać?

• Zakładki: 120


Porzucenie siatek foliowych na rzecz torby ekologicznej to doskonałe rozwiązanie. Przysługując się środowisku naturalnemu i planecie, możesz zadbać także o swoje finanse. Zamiast podczas każdej wizyty w sklepie nabywać nową plastikową reklamówkę, zabieraj organiczną torbę na zakupy ze sobą!

Ekologiczna torba bawełniana

Najpopularniejszą wersją ekologicznej torby na zakupy jest ta wykonana z tkaniny bawełnianej surowej. Łączy funkcjonalność z estetyką, jako że występuje w dziesiątkach kolorów i wzorów. Torba bawełniana jest trwała i wytrzymała – można ją wielokrotnie prać i nosić w niej ciężkie produkty. Dodatkowo po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca i zmieści się nawet w kieszeni.

Ekologiczna torba papierowa

Na tle pozostałych toreb ekologicznych wersja papierowa wypada najkorzystniej cenowo. Dodatkowo papier bardzo szybko się rozkłada. To idealne rozwiązanie, kiedy idziemy do sklepu bez swojej torby oraz gdy nie robimy dużych zakupów. Im większe i cięższe sprawunki, tym papier sprawdzi się gorzej. Ponadto raczej nie wykorzystuje się takiej torby kilkakrotnie.

Ekologiczna torba bambusowa

Popularną i polecaną torbą ekologiczną jest wersja bambusowa – materiał ów spełnia 100% wytycznych eko. Kosztuje więcej niż bawełniana i papierowa, niemniej jest bardzo wytrzymała i wielorazowa. Włókna bambusa mają właściwości bakteriobójcze i oddychające. Niestety torba bambusowa ma też złe strony. Bardzo pochłania zapachy, więc nie nadaje się do noszenia wszystkich rodzajów produktów.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Fratex.com.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
97 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *