Sport

Jak zacząć biegać? – wskazówki dla początkujących

• Zakładki: 378


Bieganie to bardzo popularna forma aktywności fizycznej, która niesie za sobą szereg korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim, poprawia naszą ogólną kondycję oraz przyczynia się do szybszego spalania zbędnej tkanki tłuszczowej. Chcesz zacząć biegać, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Zapoznaj się z przygotowanymi przez nas wskazówkami

Zadbaj o odpowiedni sprzęt

Tak naprawdę, aby rozpocząć bieganie jedyna rzecz, której potrzebujemy to para solidnych, wytrzymałych i wygodnych butów. Warto wybierać te, które są specjalnie przeznaczone do biegania. Charakteryzują się one grubszą podeszwą i lepszą amortyzacją, co ma nas chronić przede ewentualnymi urazami i bólami.

Spróbuj treningu interwałowego

Chcesz biegać rekreacyjnie? A może marzysz o przebiegnięciu maratonu? Niezależnie od tego jaki jest Twój cel, w proces biegania musisz wdrażać się małymi krokami – dosłownie i w przenośni. Nie oczekuj, że podczas pierwszego biegu pokonasz długi dystans w szybkim tempie. Warto wprowadzić interwały, np. przez 5 minut biec wolnym tempem, a następne 5 minut spacerować. Próba trzymania szybkiego tempa przez cały czas treningu może spowodować ból, zadyszkę i przyczynić się do zniechęcenia.

Ustal harmonogram i się go trzymaj

Motywację do biegania nie jest łatwo utrzymać, szczególnie wtedy, gdy nie dopisuje pogoda. Jednakże tylko regularne treningi będą w stanie przybliżyć nas do zamierzonego celu. Włączenie biegania do swojej rutyny spowoduje, że nawyki ćwiczeniowe wejdą Ci pod skórę i szybko przyzwyczaisz się do wysiłku. Wypełnianie harmonogramu doda Ci więcej siły i motywacji do dalszego działania.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
318 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *