Uroda

Korzyści zdrowotne ze stosowania kosmetyków z Morza Martwego

• Zakładki: 464


Na rynku jest wiele kosmetyków, które poprawiają wygląd skóry oraz przyczyniają się do spowalniania procesu starzenia się. Tak szeroka możliwość wyboru powoduje, że konsumenci są często zdezorientowani i nie wiedzą co wybrać dla siebie. My ze swojej strony proponujemy spróbować kosmetyków z Morza Martwego.

Dlaczego warto stosować kosmetyki z Morza Martwego?

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, sól morska, pochodząca z Morza Martwego zawiera stosunkowo niewielką ilość chloru sodu – ok. 30%. Dodatkowo, jest ona bogata w wiele minerałów (m.in. magnez, potas, wapń), zapewniających korzyści dla skóry i ogólnego zdrowia.

Nawilżenie dla skóry

Mogłoby się wydawać, że sól to środek, który osusza skórę i ją utwardza. I chociaż faktycznie tak jest, sól pochodząca z Morza Martwego działa nawilżająco. Dzięki zawartym w niej składnikom mineralnym, skóra szorstka i sucha jest odbudowywana.

Zwalczanie bólów mięśni

Jak się okazuje, minerały zawarte w soli z Morza Martwego mają właściwości łagodzące ból mięśni. Kosmetyki zawierające tę sól będą więc doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pracują fizyczne, czy też w pozycji siedzącej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
728 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *