Odżywianie

Dlaczego warto kupić pozłacane sztućce? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 428


Wielu osobom pozłacane sztućce kojarzą się ze zbytkiem, niepotrzebnym wydatkiem i fanaberią. Okazuje się jednak, że zakup pozłacanych sztućców to wydatek, którego nie powinniśmy żałować, a niektórzy z nas powinni wręcz sięgnąć po sztućce z dodatkiem złota lub innego metalu szlachetnego. Podpowiadamy, dlaczego warto kupić pozłacane sztućce.

Pozłacane sztućce – elegancki dodatek i najlepszy wybór dla alergików

Pozłacane sztućce najlepszych producentów to piękny, elegancki dodatek, który w połączeniu z wytworną zastawą, robi wrażenie i każdy posiłek czyni wyjątkowym. Sztućce pokryte złotem znakomicie prezentują się z czarną zastawą – to modne i niezwykle efektowne połączenie. Jednak pozłacane sztućce będą najlepszym wyborem nie tylko dla osób o ściśle określonych preferencjach względem desingu.

Metale szlachetne wyróżniają się wyjątkowo korzystnymi właściwościami – w najmniejszym stopniu wchodzą w reakcję chemiczną z produktami spożywczymi. Oczywiście stal nierdzewna, z których najczęściej wykonywane są sztućce, jest w pełni bezpieczna i jak najbardziej dopuszczona do kontaktu z żywnością. Jednak dla alergików, osób wyjątkowo podatnych na oddziaływanie metali, może okazać się nieodpowiednia. Niekiedy dobrym rozwiązaniem okazują się sztućce bez niklu, najlepiej jednak sięgnąć po sztućce pozłacane lub posrebrzane. Będą one gwarancją, że spożywanie za ich pomocą posiłków nie przysporzą nam silnych reakcji alergicznych.

Pozłacane sztućce są więc polecane miłośnikom eleganckiego designu oraz osobom, które często skarżą się dolegliwości alergiczne.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
632 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *