Sport

Wspinaczka dla początkujących – pierwszy raz na ściance

• Zakładki: 109


Początki bywają trudne. Pierwszy raz na ściance wspinaczkowej też może być nie lada wyzwaniem dla nowicjusza. Gdzie się wspinać? Jak się przygotować? Co ze sobą zabrać na ściankę? 

Od czego zacząć?

Rozejrzyj się za ściankami wspinaczkowymi w Twojej okolicy. W każdym większym mieście znajdziesz kilka obiektów, w których możesz potrenować. Wybierz rodzaj wspinania – wspinanie z liną (z partnerem) lub buldering (asekuracja liną).

W co się ubrać na ściankę i co zabrać?

Strój wspinaczkowy musi być wygodny. Legginsy za kolano, przylegające dresy czy krótkie spodenki – wybierz takie spodnie, w jakich Ci wygodnie. Podobnie koszulkę. Pamiętaj tylko, żeby nie były ani za luźne, ani za ciasne. Masz widzieć własne stopy i czuć się swobodnie. Materiał ochroni ciało przed obtarciami. Na pewno obiło Ci się też o uszy pojęcie „buty wspinaczkowe”. O to nie musisz się martwić podczas pierwszej wizyty na ściance – buty do wspinaczki, tak jak uprząż i linę, można wypożyczyć na miejscu. Po kilku wizytach na ściance możesz zabrać ze sobą własny woreczek z magnezją.

Kurs wspinaczkowy na ściance dla początkujących

Chcesz nauczyć się prawidłowych technik wspinania? Zapisz się na kurs wspinaczkowy na ściance. Poznasz sposoby poprawnej wspinaczki na panelu, zasady bezpieczeństwa i podstawowe techniki wspinaczkowe. Nauczysz się asekurować partnera i korzystać ze sprzętu. Po kursie wspinania na ściance możesz iść na kurs skałkowy i zacząć przygodę ze wspinaczką na prawdziwych skałach.

Artykuł powstał przy współpracy ze szkołą wspinania GoUP.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
199 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *