Zdrowy Duch

W jaki sposób kolory farb mogą poprawić Twoje samopoczucie?

• Zakładki: 170


Mogłoby się wydawać, że kolory farb, które umieszczamy na ścianach naszych domów odpowiadają wyłącznie za estetykę. Jak się jednak okazuje, kolory mają znaczny wpływ na nasze samopoczucie, dlatego warto wybierać je adekwatnie do tego, jak chcemy się czuć.

Relaks i spokój

W osiągnięciu wewnętrznego spokoju i zachowaniu stanu relaksacyjnego pomoże zastosowanie w naszych pomieszczeniach wszystkich odcieni błękitów oraz zieleni, ponieważ kojarzą się one z naturą, która ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Kolory te mogą przypominać naturalne krajobrazy, morza, oceany, lasy. Chłodniejsze barwy doskonale sprawdzą się w sypialniach oraz łazienkach.

Inspiracja

Zgodnie z psychologią kolorów, barwy takie jak fiolet oraz żółć pozytywnie wpływają na koncentrację i inspirację. Warto zatem użyć tych kolorów w pomieszczeniach w których pracujemy oraz tworzymy, takich jak biuro czy kuchnia.

Energia

Kolory takie jak czerwień, pomarańcz i żółć doskonale sprawdzą się we wszystkich tych pomieszczeniach, w których prowadzimy życie towarzyskie i tworzymy. Warto wypróbować kilka różnych odcieni i sprawdzić, który działa na nas najlepiej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
224 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *