Odżywianie

Suplementuj z głową! Jak wybrać dobry suplement diety?

• Zakładki: 133


Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje całego zestawu składników odżywczych – niezbędnych dla zdrowia witamin i minerałów. Dlatego wiele osób decyduje się na rozpoczęcie suplementacji. Suplementy diety pomogą Ci uzupełnić codzienną dietę o najbardziej potrzebne substancje odżywcze. Jak wybrać te dobre, a czego unikać, żeby nie zrobić sobie krzywdy? Sprawdź, jak suplementować z głową!

Wybieramy suplement diety w 3 krokach!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suplementów diety?

  1. Sprawdź informacje na opakowaniu. Poznaj skład i zawartość składników w danym preparacie. Suplementy zawierają nie tylko substancje aktywne, ale też wypełniacze, aromaty, barwniki i inne substancje pomocnicze. Sprawdź też informacje o alergenach.
  2. Poznaj informacje o certyfikatach i badaniach. Wybieraj preparaty ze składem opracowanym na podstawie badań, opatrzone certyfikatami, choćby ISO. 
  3. Sprawdzaj informacje o producencie. Nie zawsze znana marka jest równoznaczna z jakością, ale na rynku funkcjonują sprawdzone firmy, które produkują wysokiej jakości suplementy, np. suplementy MedicaLine czy Aliness.

Jeżeli masz niedobory witamin, zrób badania i skontaktuj się z lekarzem, który pomoże Ci dobrać odpowiednią dawkę suplementu. Pamiętaj, że suplementy mają inną funkcję, niż leki. Leki mają leczyć, a suplementy uzupełniać braki. Wybieraj suplementy, których skuteczność jest potwierdzona badaniami, dobieraj dawkę z głową, a zachowasz dobre zdrowie na długo!

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem zielarskim Biomedicum.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
156 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *