Sport

Ochraniacze dla konia – rodzaje

• Zakładki: 480


Ochraniacze na nogi konia to bardzo ważny element rzędu końskiego. Jakie rodzaje można wyróżnić i które ochraniacze warto wybrać, by zabezpieczyć konia podczas jazdy, wypoczynku lub transportu? Zapoznaj się z informacjami!

Ochraniacze skokowe, ujeżdżeniowe, rajdowe

Ochraniacze dla konia można podzielić na rodzaje w oparciu o dyscyplinę, w której są wykorzystywane. Innych ochraniaczy potrzebują wierzchowce biorące udział w zawodach skokowych, innych dosiadane podczas ujeżdżenia. Tak oto wyróżniamy ochraniacze skokowe, rajdowe, crossowe, westernowe, ujeżdżeniowe. Wszystkie chronią nogi koni, lecz jedne przede wszystkim przed urazami mechanicznymi z zewnątrz – np. obiciem o przeszkody – drugie przed kontuzją wewnętrzną, np. skręceniem w trakcie wykonywania trudnych figur.

Ochraniacze dla konia, kaloszki, piętki

Kolejne rozróżnienie ochraniaczy dla konia można przeprowadzić podług budowy tego akcesorium oraz miejsca, w którym się je stosuje. Ochraniacze stawu skokowego i nadgarstkowego są większe i umieszczane wyżej niż kaloszki bądź ochraniacze piętki kopytowej. Niektóre rodzaje można stosować w połączeniu, by zabezpieczyć większą powierzchnię nóg. Ochraniacze na konkretne miejsce zazwyczaj stosuje się przy kontuzjach, chorobach i wadach postawy czy też ruchu konia.

Inne ochraniacze na nogi dla konia

Na koniec warto wspomnieć, że ochraniacze do jazdy konnej nie są jedynym rodzajem tego akcesorium. Istnieją też modele stajenne, transportowe i lecznicze: magnetyczne. One również pełnią ważną funkcję w opiece zdrowotnej nad koniem. W zależności od rodzaju pozwalają stosować wcierki i przysługują się regeneracji.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Equishop.com.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
545 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *