Zdrowe Ciało

Krople do oczu – czy tylko dla chorych?

• Zakładki: 120


Krople do oczu sprawdzają się w leczeniu zapalenia spojówek i innych chorób. Stosuje się je po zabiegach i operacjach. Warto jednak wiedzieć, że przydają się także osobom zdrowym. Kiedy i dlaczego? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi!

Krople do oczu dla osób pracujących przed komputerem

Coraz mniej zawodów związanych jest z pracą wyłącznie fizyczną, coraz więcej zaś z umysłową. Ponadto te stanowiska, które kiedyś opierały się na wypełnianiu dokumentów papierowych, dziś wymagają obsługi komputera. W efekcie wielogodzinnego patrzenia w ekran śluzówka oczu zaczyna wysychać. Pogarsza się wzrok, a oczy pieką i szczypią. Krople do oczu w niewielkiej buteleczce stają się akcesorium tak samo ważnym jak chusteczki do nosa, telefon czy portfel – powinno się je mieć przy sobie zawsze.

Jesień i zima a krople do oczu

Długotrwałe patrzenie w ekran nie jest jedynym wrogiem zdrowych oczu. Na dbałość o narząd wzroku warto położyć nacisk szczególnie jesienią i zimą, gdy na dworze jest mroźno i wieje wiatr. To kolejne przyczyny wysuszenia śluzówki oka. Ponadto kiedy już wchodzi się do ciepłego budynku, oczy narażone są na sztuczne ogrzewanie (klimatyzację) i sztuczne oświetlenie (lampy). Sama zmiana temperatury także szkodzi śluzówce.

Krople do oczu – znak XXI wieku

Wielogodzinne siedzenie przed monitorem to problem nie tylko osób pracujących w biurze. Dziś wpatrujemy się w ekrany wszyscy i ciągle. Mamy laptopy, telewizory i smartfony, którym poświęcamy uwagę w trakcie pracy i nauki, a potem w celach rozrywkowych. Próżno oczekiwać zmian i trwałego porzucenia świata wirtualnego na rzecz rzeczywistego. Łatwiejsze do osiągnięcia jest zachowanie podstaw profilaktyki zdrowia oczu, w tym stosowanie kropli do oczu i soli fizjologicznej.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Aptekamirowska.pl.

Zdj. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *