Uroda

Jakie wybrać kosmetyki do pielęgnacji twarzy?

• Zakładki: 69


Codzienna rutyna pielęgnacyjna powinna być wzbogacona o niezbędne składniki odżywcze, a przede wszystkim powtarzalna i dokładna. Czy wiesz, na jakie kosmetyki do twarzy, warto zwrócić uwagę?

Na czym polega codzienna rutyna pielęgnacyjna?

Rutyna pielęgnacyjna są to pewne kroki związane z dbaniem o cerę, które warto, a nawet trzeba powtarzać każdego dnia. Na tym opiera się pielęgnacja twarzy każdego dnia i każda kobieta, które chce widzisz efekty takich działań, musi je wykonywać regularnie. Podstawa pielęgnacji to delikatne oczyszczanie twarzy i jest to pierwszy krok, zarówno rano, a tym bardziej wieczorem, gdy w grę wchodzi demakijaż. Oczyszczanie twarzy powinno być łagodne, ale skuteczne. Obecnie takie kosmetyki jak pianki do mycia twarzy czy płyny micelarne cieszą się dużą popularnością, ze względu na specjalne składniki myjące i pozytywny wpływ na skórę. Nie wysuszają one skóry, w przeciwieństwie do żeli, które mają nieco cięższą formułę. Kolejny krok to tonizowanie twarzy, jeśli jest taka potrzeba. I wreszcie nakładanie kosmetyku nawilżającego, takiego jak serum do twarzy. Tuż po nałożeniu serum, wklepuje się krem do twarzy. Należy pamiętać, że nie są to wymienne kosmetyki i każdy z nich ma nieco inne działanie. Jakie zastosowanie ma serum do twarzy? Okazuje się, że jest to kosmetyk o aktywnym działaniu, który może przynieść wiele pożytku dla cery.

Czy warto używać serum do twarzy?

Zdecydowanie tak, bo jego główna zaleta to bardziej skoncentrowana formuła, która opiera się na aktywnych składnikach. Zazwyczaj serum jest bogatsze niż krem i dzięki temu, przynosi mocniejszy efekt w pielęgnacji twarzy. Bogate składniki aktywne mają szansę zadziałać przez wiele godzin i dzięki temu wnikają głęboko w skórę. Często stosuje się serum na noc, bo to właśnie w nocy skóra najlepiej przyjmuje tego typu składniki. Czym różni się od kremu? Ma większe stężenie określonych substancji i bardziej płynną konsystencję. Zaleca się, aby najpierw nałożyć serum, a tuż po nim krem do twarzy. Dlaczego tak się dzieje? Krem zatrzymuje składniki aktywne i nie pozwala im odparować, dzięki czemu działa ono jeszcze lepiej. Serum do twarzy z takimi składnikami jak na przykład kwas hialuronowy czy witaminy, to potężna dawka witamin dla naszej cery.O czym jeszcze pamiętać, wybierając zestaw kosmetyków do twarzy?

Każda cera ma inne wymagania i potrzeby, fototyp i cechy charakterystyczne. Jeśli znamy swój typ cery, to bardzo łatwo jest dobrać odpowiedni krem, tak aby odpowiadał na jej potrzeby. Używanie kosmetyków dopasowanych do rodzaju cery to klucz do prawidłowej i efektywnej pielęgnacji. Inne potrzeby ma sucha skóra, gdzie potrzebne jest ciągle nawilżanie, a inne skóra wrażliwa, gdzie skupiamy się na jej ochronie. Bardzo ważna jest ochrona przeciwzmarszczkowa, którą warto stosować już po 25 roku życia. Dlaczego tak się dzieje? Skóra traci wtedy naturalną elastyczność, bo zaczyna ubywać w niej kolagenu. Takie składniki jak kwas hialuronowy dają doskonałe efekty jako naturalny wypełniacz i nawilżanie cery na długi okres czas. Kwas hialuronowy wnika głęboko w skórę, a dzięki swoim właściwościom, wiąże cząsteczki wody, co daje mocny efekt nawilżenia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
162 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *