Zdrowy Duch

Korzyści dla zdrowia psychicznego, wynikające ze spędzania czasu na świeżym powietrzu

• Zakładki: 528


Nie od dzisiaj wiadomo, że kontakt z naturą niesie za sobą korzyści terapeutyczne. Dzięki wyprawie nad morze, czy w góry możemy poczuć się mniej zestresowani i zdecydowanie spokojniejsi. Przeprowadzone badania realizowane przez naukowców wskazują, że natura ma wielki wpływ na nasz umysł, duszę oraz ciało. Co więcej, okazuje się, że człowiek nie mógłby żyć bez natury, a spędzanie czasu z dala od niej nie jest zgodne z naszymi biologicznymi przyzwyczajeniami. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których warto spędzać czas na świeżym powietrzu.

Łagodzi stres i niepokój

Kontakt z naturą przyczynia się do łagodzenia w nas stresu i uczucia niepokoju, wprawia w nas w dobry nastrój i napełnia dobrą energią. Z tego powodu, warto wychodzić z domu na częste spacery, podejmować różnorodne ćwiczenia i aktywności fizyczne na świeżym powietrzu. Można też po prostu wybrać się w miejsce, gdzie jest sporo drzew, roślin i podziwiać je, oglądać ptaki i inne zwierzęta. Kontakt z naturą jest szczególnie zalecany tym osobom, które zmagają się z depresją. Jeżeli czujesz się zmęczony, a nawet wyczerpany psychicznie, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić to minimalizacja korzystania z urządzeń elektronicznych i wyjście z domu, na świeże powietrze. Im częściej będziesz spędzać czas na zewnątrz, tym szybciej zobaczysz pozytywne rezultaty.

Sprawia, że wzrasta Twój poziom szczęścia

Istnieje wiele dowodów naukowych na to, że regularny kontakt z naturą przyczynia się do budowania poczucia szczęścia u człowieka, zmniejsza rozwój zaburzeń psychicznych, a także działa kojąco na stan naszej duszy. Uczeni mówią, że nawet samo oglądanie obrazów lub fotografii, na których znajduje się natura może poprawić nastrój, zwiększyć pewność siebie, a tym samym sprawić, że będziemy szczęśliwsi.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
563 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *