Zdrowy Duch

Sposoby na relaks po stresującym dniu

• Zakładki: 392


Po długim i stresującym dniu w pracy jedyne co chcesz zazwyczaj zrobić to wrócić do domu i odpocząć.

Weź gorącą kąpiel

Przyjemna ciepła kąpiel bezpośrednio po powrocie do domu może pomóc Ci zrelaksować się. Warto dodać do wody olejki zapachowe, które mają właściwości relaksacyjne. Dzięki temu, będziemy mogli poczuć się jak w SPA, co na pewno szybko nas odpręży.

Idź na masaż

Mięśnie mogą być bardzo spięte po całym dniu stresującej pracy, dlatego warto przeprowadzić masaż relaksacyjny, którego celem będzie rozluźnienie ciała i pozbawienie mięśni napięcia. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, natomiast masaż przeprowadzony przez współmałżonka, bądź partnera też będzie pomocny.

Realizuj swoje hobby

Wykonywanie niektórych pasji i zainteresowań może wymagać zaangażowania siły umysłowej, jednakże na pewno jest to dla nas bardzo relaksujące. Realizowanie czynności, które uwielbiamy doda nam energii oraz spowoduje, że będziemy czuli odprężenie.

Porozciągaj się

Proste ćwiczenia rozciągające to doskonały sposób na odprężenie po ciężkim i stresującym dniu. Pomogą rozluźnić mięśnie oraz wprawią w dobry nastrój dzięki temu, że przyczynią się do uwolnienia endorfin, czyli hormonów szczęścia. Proponujemy wykonywać lekkie ćwiczenia, takie jak np. joga.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
410 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *