Zdrowe Ciało

Jak chronić oczy przed światłem niebieskim ekranu?

• Zakładki: 146


Żyjemy w czasach, w których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez korzystania z komputerów i smartfonów. Codzienna praca wielu z nas jest wykonywana właśnie przy pomocy tych urządzeń, przez co wiele godzin w ciągu dnia spędzamy patrząc w ich ekran. Zbyt długie spędzanie czasu przed monitorem komputera, bądź ekranem telefonu może mieć negatywny wpływ na nasz wzrok. Jak zatem chronić się przed szkodliwym niebieskim światłem, które pochodzi z tych ekranów? Poniżej kilka wskazówek

Okulary z filtrem światła niebiskiego

Okulary wyposażone w filtr światła niebieskiego to bardzo dobre rozwiązanie chroniące oczy przed zmęczeniem. Są polecane szczególnie tym osobom, które spędzają codziennie wiele godzin przed ekranem, z którego wydobywa się światło niebieskie. Dzięki takim okularom będziesz lepiej spać, a Twoje oczy nie będą zmęczone po przebudzeniu.

Aplikacje do filtrowania światła niebieskiego

Współcześnie, większość smartfonów jest wyposażona w aplikacje, które filtrują światło niebieskie. Ich działania polega na zmienianiu koloru ekranu, co powoduje łagodzenie zmęczenia oczu. Warto ustawić maksymalne filtr szczególnie, gdy korzystamy z telefonu gdy jest ciemno. Najlepiej, jeśli włączysz ten filtr na stały czas trwania.

Rób regularny odpoczynek od pracy przed ekranem

Prowadzenie regularnych przerw w pracy ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia, ponieważ pozwala odpocząć naszemu wzorkowi. Jeśli korzystasz z telefonu, warto ustawić w nim tryb samolotowy, bądź wyłączyć dostęp do wszystkich zbędnych aplikacji, by nie ulegać pokusie patrzenia na ekran co chwilę. Stosowanie regularnych przerw bardzo pozytywnie wpłynie na kondycję Twojego wzroku. Sprawdź!

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
225 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *