Zdrowy Duch

Gdzie w Afryce warto spędzić czerwcowy urlop?

• Zakładki: 141


Afryka nie jest już tak niedostępna dla turystów jak jeszcze kilka dekad temu. Wzrasta zainteresowanie afrykańskimi kierunkami, a ponieważ ceny takich wycieczek nie są przesadnie wysokie, z roku na rok przybywa turystów, również z Polski. Czy czerwiec to dobry moment na wyjazd do Afryki?

Czy można się kąpać w morzu?

Zależy to od konkretnego miejsca. W czerwcu ciepło jest głównie w północnej części kontynentu, natomiast południe Afryki jest raczej chłodne i wielu miejscach do wody po prostu nie da się wejść albo pływanie w niej będzie mało komfortowe. Drugą kwestią jest bezpieczeństwo. Głównie na południowym oraz wschodnim wybrzeżu Afryki zagrożeniem dla turystów są ataki rekinów. Nie wszystkie plaże mają odpowiednie zabezpieczenia w postaci siatki rozciągniętej wzdłuż plaży – w wielu miejscach turyści muszą po prostu uważać na komunikaty udzielane przez ratowników.

Jak ciepły jest czerwiec w Afryce?

Ponownie, zależy to od konkretnego kraju. W północnej części właśnie zaczyna się lato, co oznacza wysokie temperatury i duże nasłonecznienie, czyli dokładnie to, czego spodziewa się większość osób odwiedzających Afrykę. W środkowej części również jest ciepło, choć mogą się zdarzać opady deszczu. Na południu czerwiec jest suchy, za to chłodny, ale to dobra wiadomość dla tych, którzy zamierzają przede wszystkim zwiedzać parki narodowe oraz planują wyprawę na pustynię.

Najciekawsze kierunki

Numerem jeden pozostaje Egipt. Co roku do tego kraju przyjeżdżają tysiące turystów, skuszeni piaszczystymi plażami i niezwykłymi zabytkami z czasów starożytności. Jak podaje https://okiemturysty.pl/kategoria-porad/egipt/, w czerwcu można się spodziewać wysokich temperatur i bardzo ciepłej wody, ale tych największych tłumów jeszcze nie ma.

Kolejny kraj północnej Afryki, który warto odwiedzić w czerwcu, to Tunezja. Nie jest tak duża jak Egipt, ale też ma swoje słynne zabytki i kurorty wypoczynkowe. W czerwcu jest tu ciepło, ale bez przytłaczających upałów, bez problemu można się też wybrać na dłuższą wycieczkę po tunezyjskiej pustyni. Warto przyjechać pod koniec czerwca, gdy w morzu woda jest już mocno nagrzana.

Dobrym miejscem na czerwcowy wypoczynek będzie też Tanzania. Jest tu kilkadziesiąt rezerwatów przyrody, w tym słynne Ngorongoro Conservation Area. Kto ma ochotę, może spróbować wspinaczki na Kilimandżaro albo rozciągnąć swoje zwiedzanie na sąsiednią Kenię. Ciekawym, choć jeszcze nie tak znanym miejscem na wakacje, jest również Namibia, oferująca dostęp do wyjątkowych parków narodowych oraz rozległych pustyń z oryginalnym krajobrazem.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
85 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *