Zdrowe Ciało

Dlaczego warto nosić wkładki do butów?

• Zakładki: 81


Czy wkładki należy nosić wyłącznie jeśli kupiłaś za duże, zbyt luźne buty? Zdecydowanie nie można się z tym zgodzić. Wkładki do butów spełniają wiele różnych funkcji, w zależności od ich rodzaju, a jest ich co najmniej kilka. Jakie powinnaś wybrać dla siebie? Podpowiadamy w tym artykule.

Stopy są bardzo ważne

Dbanie o swoje stopy powinno obejmować nie tylko odpowiednią pielęgnację skóry, ale również opiekę nad stawami, których w stopie jest całe mnóstwo. Nie zapomnij jednak, że są tam również mięśnie, które po wielu godzinach chodzenia w szpilkach mogą boleć. No i oczywiście żyły z tętnicami. Wszyscy wiemy, że częste przemęczanie nóg chodzeniem w nieodpowiednim obuwiu może skończyć się problemami z układem krążenia. Żylaki nie tylko są uważane przez wielu za nieestetyczne, ale także są schorzeniem, które nieleczone może źle się skończyć. Aby było Ci wygodnie, warto zainwestować w dobrej jakości wkładki do butów. Ich nowoczesna technologia może spowodować, że będzie Ci lekko i miękko.

Niektóre rodzaje wkładek

Istnieją różne rodzaje wkładek w zależności od potrzeb, jakie masz. Do pięknych, eleganckich sandałków na wysokim obcasie nie założysz zwykłej wkładki, bo będzie ją widać. Z resztą Twoja stopa ułoży się tak, że największy nacisk będą odczuwały palce, dlatego warto skupić się właśnie na nich. W tym wypadku dobrym wyborem będą żelowe, przezroczyste wkładki pod palce stóp. Załóżmy jednak, że Twoje sneakersy, albo baleriny są trochę zbyt luźne. W tym wypadku polecamy wkładki klasyczne, które będą świetnym i wygodnym wypełnieniem. Te pod pięty przydadzą się np. osobom pragnącym wyglądać na wyższe. Istnieją także wkładki zapewniające ocieplenie obuwia od spodu Twoich stóp. Szczególnie polecamy je do kozaków oraz półbutów, w których będziesz chodzić jesienią i zimą.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
48 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *